Brykiet Brzozowy

demo_24

Nowy produkt

Dostępność: Ten produkt nie jest już w magazynie

Wytwarzany jest wyłącznie z wiórków, trocin i zrębków drewna brzozowego wolnego od niepożądanych zanieczyszczeń. Pod wpływem wysokiego ciśnienia formowany jest w kostki charakteryzujące się zbitą i dużą gęstością porównywalną do drewna naturalnego (buk, dąb, jesion) o kontrolowanej wilgotności do 10% (drewno z lasu to 50% wilgotności).

650,00 zł brutto.

Brykiet drzewny w formie praktycznej kostki to wygodny materiał opałowy, który możesz zastosować w kominkach, piecach oraz kotłach. Dzięki temu, że został sporządzony z trocin  drzew liściastych , sprasowanych pod wysokim ciśnieniem, zapewnia długie spalanie. Produkt jest również w pełni bezpieczny dla zdrowia domowników, ponieważ przy jego produkcji nie użyto sztucznych substancji wiążących. Materiał jest praktyczny, gdyż sprasowany w formę cegiełki brykiet nie rozpadnie Ci się w rękach, a po jego spaleniu pozostanie niewielka ilość popiołu, którym możesz wzbogacić swój kompostownik.

Zalety stosowania brykietu:

ekologia (mała emisja gazów i pyłów do atmosfery);

duża wartość opałowa (dwa kilogramy brykietu są ekwiwalentne wobec jednego litra oleju opałowego);

wygoda użytkowania dzięki precyzyjnemu dozowaniu oraz minimalnej ilości popiołu;

poręczne i czyste opakowania z brykietem mogą z powodzeniem być przetrzymywane nawet przez długi czas;

brykietem palić można w piecach na węgiel i koks;

spalanie brykietu jest procesem stopniowym i długotrwałym;

łatwy transport i przechowywanie dzięki dużej gęstości;

brykiet nie zawiera w sobie szkodliwych substancji obecnych w niektórych alternatywnych paliwach;

bardzo niewielka emisja dwutlenku siarki, a także pozostałych szkodliwych substancji, powstających w procesie spalania;

możliwość stosowania zarówno w kotłowniach indywidualnych, jak i obsługujących duże sieci;

Gdzie stosuje się brykiet?

  • Drzewny brykiet nadaje się do efektywnego spalania w różnego typu kotłach. Mogą to być zarówno kotły odznaczające się niewielką mocą, wyposażone w ręczny zsyp, lub kotły o zsypie automatycznym, jak też kotły kontenerowe średniej mocy, wyposażone w system komputerowego sterowania spalaniem.

  • Brykiet sprawdza się również w kotłach zgazowujących. Doskonale sprawdza się zastępując miał, bądź węgiel, jak też stanowiąc uzupełnienie tych paliw. Warto pamiętać, by stosując paliwa zamienne zawsze ściśle przestrzegać zaleceń producentów wykorzystywanych urządzeń grzewczych.

  • Spalanie brykietu celem pozyskania energii, aby było maksymalnie ekologiczne i sprawne, powinno odbywać się w kotłach posiadających specjalną konstrukcję. Posiadają one powiększony obszar powierzchni wymiany ciepła, a ponadto zapewniają znacznie lepsze mieszanie spalin przy zachowaniu wysokich progów wartości współczynników nadmiaru powietrza. Tego rodzaju kotły wyposażone są w specjalne komory spalania posiadające stałe lub ruchome ruszty. Ruszty te zaprojektowano tak, by pozwalały na spalanie różnego typu odpadów drzewnych.

Przechowywanie brykietu:

Do przechowywania brykietu najlepiej nadają się suche pomieszczenia o odpowiednim przewiewie. Warto mieć na uwadze, iż worki mogą podczas przeładunku łatwo ulec przetarciu, stąd należy zachować odpowiednią ostrożność przy przeładunku, jak też unikać rzucania nimi.

Lepszy od drewna ??

  • Czyste paliwo jest niesamowicie wydajne – 1 Tona brykietu odpowiada do 4 MP drewna kominkowego dobrej jakości i twardości.

  • Długo trzyma.

  • Niska zawartość wilgoci sprawia , że wartość opałowa brykietu jest wyższa niż drewno.

Wartość opałowa [kj/kg] 17600
Zawartość popiołu [%] 0,3
Zawartość wilgoci [%] do 10
Siarka [%] 0,01
Worki (kg)(L)/ Paczki (kg) paczki po 10kg 12 sztuk
Paleta zawiera 96 paczek w sumie 960kg
Skład 100% BRZOZA

No Opinie klientów w tej chwili.

Napisz recenzję

Brykiet Brzozowy

Brykiet Brzozowy

Wytwarzany jest wyłącznie z wiórków, trocin i zrębków drewna brzozowego wolnego od niepożądanych zanieczyszczeń. Pod wpływem wysokiego ciśnienia formowany jest w kostki charakteryzujące się zbitą i dużą gęstością porównywalną do drewna naturalnego (buk, dąb, jesion) o kontrolowanej wilgotności do 10% (drewno z lasu to 50% wilgotności).

Produkty Powiązane